Oblíbené

33 oblíbených alb 9 oblíbenců

Náš tip

Proměňte svá alba ve fotoknihu!
Ideální jako dárek nebo jen tak na památku.
Levně, rychle, jednoduše.

1 komentář
213 komentářů
bezva víkend s partou rajčat
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
14 komentářů
21 komentářů
Praha
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
569 komentářů
Zde je odkaz na společné album z minulého srazu u Českého Krumlova: http://waverka.rajce.idnes.cz/VII._FOTOSRAZ_-_CESKOKRUMLOVSKO%2C_album_tvori_snimky_fotografu_z_RAJCETE%2C_ktere_vznikly_behem_srazu/
Další sraz bude 16. - 18. září 2016 na Malé Skále, informace zájemcům zašlu. Věra
Tabulka pro přihlášení: https://goo.gl/mkW3ou
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
22 komentářů
Senica
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
1 150 komentářů
Ahoj, toto album nafotili účastníci srazu, celkem nás bylo 27. Příští VIII. FOTOSRAZ plánujeme na KOKOŘÍNSKO 13. - 15. května 2016. Podařilo se zamluvit penzion v Holanech pro ubytování 35 osob. Bohužel, už jsme penzion zcela osadili. Kolegové, kteří se přihlásí později si budou muset ubytování zajistit sami.
Na programu je focení a turistika na Kokořínsku, plán bude určen především počasím a výběr z několika variant si udělá každý dle svých zájmů. Na sobotní večer připravujeme prezentaci snímků účastníků - promítání obrázků se slovním doprovodem - si připravte v maximálním rozsahu 5 minut na navržené téma: Čím potěším své kolegy...
Zde je tabulka, kam se mohou zájemci o náš jarní fotosraz předběžně zapsat: https://goo.gl/Ri6aC6
Prosím, připište se do tabulky i v případě, že máte jen zájem s námi vyrazit na některý z výletů či sobotní prezentaci. Waverka
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
21 komentářů
V pořadí již asi čtvrtá Apalucha v podání mém a kamaráda Pavla (a především našich svišťů). na překrásné chatě s vůní minulosti, půjčené od kamaráda Ládi (Láďo děkujeme), kdesi v nitru Beskyd. Cesta brodem na tichoučké místo oblehlé lukami a lesem. Čtyři dny zábavy, dobrodružství, cestování a výletů.
Táboráky, grilovačka, jeskyně Šipka, Štramberk, Pustevny, Technické muzeum Tatra, soukromé Oldtimer muzeum Kopřivnice, přehrada Morávka...nepřebrané fotky na památku všem zůčastněným :)
Jediná dospělá ženská s náma byla pevná osmadvacítka, která kreslila přes plnou díru na čip...
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
35 komentářů
28 komentářů
Praha, Holešovice
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
1 komentář
Far North – Cape Reinga, Ninty Mile Beach 1. – 3. 4.
Průjezd Northlandem pro nás nebyl nic nového, ale i přesto jsme poznali a viděli nové věci. První zastávkou byl nocleh na louce někde uprostřed lesa. Nebylo tam velice nic, ale byli jsme spokojení. Kemp byl u malé říčky, kde zrovna nějaký kiwák muškařil (speciální způsob chytání ryb). Jelikož bylo krásné počasí, tak jsme si tam oprali a nechali na sluníčku uschnout, aby to nasáklo trošku tou přírodní aviváží. ? Po kempu jen tak volně rostly hrozny a citróny, ale vosy už je řádně okupovaly. Moc pěkný pohled byl, když se přes říčku přehnali koňáci, maorští koňáci, kteří nejspíš razili do lesů na lov. Přes noc se kemp řádně zaplnil, tak jsme ráno brzo vypadli a razili dál směr sever.
Po zhlédnutí jednoho seriálu o francouzském kuchaři, cestovali, jsme navštívili podnik Fish Shop, který v sérii o NZ doporučoval. Šlo o vyhlášené Fish and Chips, jak jinak, tak jsme to zkusili, když už teda Frantík doporučuje. No kromě přemrštěné ceny a kousku petrželky nebylo na jídle nic speciálního. (Frantík tam nejspíš šel proto, že věděl, nebo se aspoň domníval, že ryba je čerstvá, jelikož kousíček od podniku byl přístav). Po přesmaženém jídle jsme si museli dát procházku, po pobřeží, kde se nacházel i jediný chodník ve městečku. Tak jsme se dívali na moře a z ničeho nic se skoro u břehu ukázal veliký Rejnok, poprvé jsme ho viděli na živo, v přirozeném prostředí. Krásně se tam jen tak vlnil a plaval si. Lepší jak celé „Fish and Chips“.
Nocléhárnou pro další noc se nám stal krásný kemp, který provozovali kiwáci, kteří tam i bydleli. Kemp byl téměř na pláží, Ninty Mile Beach, za dvěma písečnýma dunama, a za jednou další měli tito kiwáci i svůj barák. Paní, která byla Maorka, vybudovala tento kemp pro lidi, aby měli v této nehostinné části ostrova pohodlí a relax, jak mi sama řekla. Pro auta měli pěkný trávníček, na kterém jsme parkovali, několik budek s postelemi, pár sprch, i teplých, pěkné splachovací záchody, velkou vybavenou obývací místnost s knížkama, didgeridoo a různýma hrama, taky velkou kuchyň se sporákem a vším (ne)potřebným. A cena? Nebyla určena, jen očekávali jakýkoliv příspěvek. Moc milé. Navíc paní byla fakt ochotná, poskytla nám plno informací a půjčila i surfovací prkno.
Mimochodem směrem na tuto pláž jsme projížděli lesy a pustou krajinou, kde jsme viděli plno koní. Dozvěděli jsme se, že to jsou divocí koně, kteří tu žijí mega dlouho, v lesech, a je jich tu v celé oblasti kolem dvou tisíc. Paní říkala, že pokud si koně chytnu, tak si ho klidně můžu nechat. Chytnout ho samozřejmě nešlo, ani omylem.
Ještě v okolí kolem hlavní silnice (jedné jediné, která tama vedla) byly obrovské pastviny plné obrovských býků, takových těch masitých. Přesto, že jsme kolem nich jen projížděli, s nich šel docela strach po pohledu do jejich očí.
Ráno jsme poprocházkovali po pláži, která byla fakt neskutečně dlouhá (102 km), plná písečných dun a neutichajícího moře. Pak jsme se vydali dál na cestu, směr Cape Reinga. Opět do kempu. Tam jsme zaparkovali v krásném zálivu a vydali se na trek, směr maják Cape Reinga, nejsevernější místo NZ. Trek byl už od začátku pěkně strmý a vedl přes hřebeny kopců až k majáku. Tento maják nebyl nijak zajímavý, ale to místo okolo velice, Maorové ho měli za spirituální, a to v tom smyslu, že z tohoto místa odcházejí duše do jiného světa. To díky tomu, že právě v tomto místě se střetávají dvě vody, dva různě proudící proudy, Tasmanovo moře a Tichý Oceán a je zde 800 let starý strom přirostený ke skále. Po tomto stromě duše sklouzávají do moře a dál na místo, kde najdou klid.
Po treku jsme se vrátili celkem uhnaní, tak jsme se schladili, v téměř řece podobném korytu, kama protékal oceán.
Ráno jsme celý nadšení vyrazili na očekávanou cestu mezi písečné duny. Hned u dun samozřejmě nechyběl stánek s občerstvením a půjčovnou prknem, které stáli asi třikrát tolik, než jste si je mohli koupit nebo jinde půjčit. My, naštěstí již vybavení menším surfovacím prknem jsme se vyplazili na opravdu strmou písečnou dunu, kde jsme nabrali dech, ulehli na prkno a jeli dolů. My jsme si zjistili, jak je nejlepší na prkně jet, nejrychleji a bez toho aby vám do obličeje vál písek. Někteří „chudáci“ to ale nevěděli a tak to po první jízdě vzdali. Jelikož nás nikam čas, ani písek, netlačil, jsme tam byli asi hodinu a stále jezdili a samozřejmě zkoušeli i jinak než z leže, normálně na stojáka, až do chvíle, než jsme začali házet celkem bolestivé držkopády, pak jsme usoudili, že je lepší radši odejít. Ale byla sranda.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
1 131 komentářů
"nevíte, proč demonstrovali?"
ptala jsem se číšníka
"nevim, v Římě se každej den proti něčemu demonstruje"

...nekecal, během tří celých dnů (cestovací okrajové nepočítaje) jsme potkali každej den jednu demonstračku...máte kliku, fotila jsem jen tuhle...
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
130 komentářů
Argentina - Bolívie - Chile
4. 1. - 17. 1. 2015
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
31 komentářů
to nejlepší z loňského roku na sto fotkách
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
2 803 komentářů
MEZOPOTÁMIE (odvozeno ze starořeckého výrazu pro meziříčí) je krajina, která se rozprostírá mezi řekami Eufrat (na západě) a Tigris (na východě) zejména v Iráku, Kuvajtu, SZ části Sýrie a v malé míře také v Turecku.
Hlavním předmětem tohoto alba je část Mezopotámie, která leží v dnešním Turecku, tedy HORNÍ MEZOPOTÁMIE. Kromě fotek z Horní Mezopotámie (HM) jsou v albu také fotky z okolních oblastí: JV Anatolie (na východ od HM) a Komagenského království a Kapadocie (západně od HM).
Fotky byly pořízeny během 4. až 13. dne zájezdu „Zemí starodávných kultur a přírodních krás“, který pořádala CK firo tour a naprosto dokonale vedla Zuzana Vlčková, ovládající vedle AJ také turečtinu. Pořadí fotek v albu neodpovídá chronologii programu zájezdu.
Součástí alba jsou také dvě interaktivní 3D panoramatické fotky s úhlem 360 stupňů (Nemrut Dagi), které jako otáčivé panoramatické fungují při použití prohlížeče Mozilla Firefox.
Autoři fotek (abecedně): Honza, Jana, Pavel, Sylva.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis

Nebyla nalezena žádná alba.

reklama