odmirkaVIP

Oblíbená alba

Alba, která má odmirka v oblíbených
182 fotek, 15.10.2017, 553 zobrazení, přidat komentář
Stavba  2 | jputz
51 fotek, březen 2017 až duben 2018, 218 zobrazení, přidat komentář | bydlení
50 fotek, 17.9.2016, 316 zobrazení, 213 komentářů | krajina, rodina-přátelé, zábava
bezva víkend s partou rajčat
1 fotka, 4.8.2016, 498 zobrazení, 17 komentářů | Soutěž: Letní počasí
160 fotek, červen 2016, 304 zobrazení, 14 komentářů
32 fotek, 4.6.2016, 931 zobrazení, 21 komentářů
Praha
44 fotek, květen 2016, 1 262 zobrazení, 569 komentářů | cestování, dokumenty, klasická-fotografie, krajina, města
Zde je odkaz na společné album z minulého srazu u Českého Krumlova: http://waverka.rajce.idnes.cz/VII._FOTOSRAZ_-_CESKOKRUMLOVSKO%2C_album_tvori_snimky_fotografu_z_RAJCETE%2C_ktere_vznikly_behem_srazu/
Další sraz bude 16. - 18. září 2016 na Malé Skále, informace zájemcům zašlu. Věra
Tabulka pro přihlášení: https://goo.gl/mkW3ou
3 fotky, únor 2013 až červen 2015, 1 108 zobrazení, 35 komentářů | Soutěž: Sport Amatér Foto
3 fotky, červenec 2014 až říjen 2015, 774 zobrazení, 10 komentářů | Soutěž: Sport Amatér Foto
49 fotek, 26.10.2015, 241 zobrazení, 22 komentářů | sport
Senica
Ahoj, toto album nafotili účastníci srazu, celkem nás bylo 27. Příští VIII. FOTOSRAZ plánujeme na KOKOŘÍNSKO 13. - 15. května 2016. Podařilo se zamluvit penzion v Holanech pro ubytování 35 osob. Bohužel, už jsme penzion zcela osadili. Kolegové, kteří se přihlásí později si budou muset ubytování zajistit sami.
Na programu je focení a turistika na Kokořínsku, plán bude určen především počasím a výběr z několika variant si udělá každý dle svých zájmů. Na sobotní večer připravujeme prezentaci snímků účastníků - promítání obrázků se slovním doprovodem - si připravte v maximálním rozsahu 5 minut na navržené téma: Čím potěším své kolegy...
Zde je tabulka, kam se mohou zájemci o náš jarní fotosraz předběžně zapsat: https://goo.gl/Ri6aC6
Prosím, připište se do tabulky i v případě, že máte jen zájem s námi vyrazit na některý z výletů či sobotní prezentaci. Waverka
108 fotek, 25.7.2015, 453 zobrazení, 21 komentářů | cestování, kultura, rodina-přátelé, zábava
V pořadí již asi čtvrtá Apalucha v podání mém a kamaráda Pavla (a především našich svišťů). na překrásné chatě s vůní minulosti, půjčené od kamaráda Ládi (Láďo děkujeme), kdesi v nitru Beskyd. Cesta brodem na tichoučké místo oblehlé lukami a lesem. Čtyři dny zábavy, dobrodružství, cestování a výletů.
Táboráky, grilovačka, jeskyně Šipka, Štramberk, Pustevny, Technické muzeum Tatra, soukromé Oldtimer muzeum Kopřivnice, přehrada Morávka...nepřebrané fotky na památku všem zůčastněným :)
Jediná dospělá ženská s náma byla pevná osmadvacítka, která kreslila přes plnou díru na čip...
kos  62 | pamu
189 fotek, červen 2015, 21 052 zobrazení, 6 komentářů | cestování, dokumenty, krajina, širokoúhlé, země
Color Run CZ  20 | mk
27 fotek, 31.5.2015, 896 zobrazení, 28 komentářů | sport
Praha, Holešovice
52 fotek, duben 2015, 1 073 zobrazení, 1 komentář | cestování, lidé, sport
Far North – Cape Reinga, Ninty Mile Beach 1. – 3. 4.
Průjezd Northlandem pro nás nebyl nic nového, ale i přesto jsme poznali a viděli nové věci. První zastávkou byl nocleh na louce někde uprostřed lesa. Nebylo tam velice nic, ale byli jsme spokojení. Kemp byl u malé říčky, kde zrovna nějaký kiwák muškařil (speciální způsob chytání ryb). Jelikož bylo krásné počasí, tak jsme si tam oprali a nechali na sluníčku uschnout, aby to nasáklo trošku tou přírodní aviváží. ? Po kempu jen tak volně rostly hrozny a citróny, ale vosy už je řádně okupovaly. Moc pěkný pohled byl, když se přes říčku přehnali koňáci, maorští koňáci, kteří nejspíš razili do lesů na lov. Přes noc se kemp řádně zaplnil, tak jsme ráno brzo vypadli a razili dál směr sever.
Po zhlédnutí jednoho seriálu o francouzském kuchaři, cestovali, jsme navštívili podnik Fish Shop, který v sérii o NZ doporučoval. Šlo o vyhlášené Fish and Chips, jak jinak, tak jsme to zkusili, když už teda Frantík doporučuje. No kromě přemrštěné ceny a kousku petrželky nebylo na jídle nic speciálního. (Frantík tam nejspíš šel proto, že věděl, nebo se aspoň domníval, že ryba je čerstvá, jelikož kousíček od podniku byl přístav). Po přesmaženém jídle jsme si museli dát procházku, po pobřeží, kde se nacházel i jediný chodník ve městečku. Tak jsme se dívali na moře a z ničeho nic se skoro u břehu ukázal veliký Rejnok, poprvé jsme ho viděli na živo, v přirozeném prostředí. Krásně se tam jen tak vlnil a plaval si. Lepší jak celé „Fish and Chips“.
Nocléhárnou pro další noc se nám stal krásný kemp, který provozovali kiwáci, kteří tam i bydleli. Kemp byl téměř na pláží, Ninty Mile Beach, za dvěma písečnýma dunama, a za jednou další měli tito kiwáci i svůj barák. Paní, která byla Maorka, vybudovala tento kemp pro lidi, aby měli v této nehostinné části ostrova pohodlí a relax, jak mi sama řekla. Pro auta měli pěkný trávníček, na kterém jsme parkovali, několik budek s postelemi, pár sprch, i teplých, pěkné splachovací záchody, velkou vybavenou obývací místnost s knížkama, didgeridoo a různýma hrama, taky velkou kuchyň se sporákem a vším (ne)potřebným. A cena? Nebyla určena, jen očekávali jakýkoliv příspěvek. Moc milé. Navíc paní byla fakt ochotná, poskytla nám plno informací a půjčila i surfovací prkno.
Mimochodem směrem na tuto pláž jsme projížděli lesy a pustou krajinou, kde jsme viděli plno koní. Dozvěděli jsme se, že to jsou divocí koně, kteří tu žijí mega dlouho, v lesech, a je jich tu v celé oblasti kolem dvou tisíc. Paní říkala, že pokud si koně chytnu, tak si ho klidně můžu nechat. Chytnout ho samozřejmě nešlo, ani omylem.
Ještě v okolí kolem hlavní silnice (jedné jediné, která tama vedla) byly obrovské pastviny plné obrovských býků, takových těch masitých. Přesto, že jsme kolem nich jen projížděli, s nich šel docela strach po pohledu do jejich očí.
Ráno jsme poprocházkovali po pláži, která byla fakt neskutečně dlouhá (102 km), plná písečných dun a neutichajícího moře. Pak jsme se vydali dál na cestu, směr Cape Reinga. Opět do kempu. Tam jsme zaparkovali v krásném zálivu a vydali se na trek, směr maják Cape Reinga, nejsevernější místo NZ. Trek byl už od začátku pěkně strmý a vedl přes hřebeny kopců až k majáku. Tento maják nebyl nijak zajímavý, ale to místo okolo velice, Maorové ho měli za spirituální, a to v tom smyslu, že z tohoto místa odcházejí duše do jiného světa. To díky tomu, že právě v tomto místě se střetávají dvě vody, dva různě proudící proudy, Tasmanovo moře a Tichý Oceán a je zde 800 let starý strom přirostený ke skále. Po tomto stromě duše sklouzávají do moře a dál na místo, kde najdou klid.
Po treku jsme se vrátili celkem uhnaní, tak jsme se schladili, v téměř řece podobném korytu, kama protékal oceán.
Ráno jsme celý nadšení vyrazili na očekávanou cestu mezi písečné duny. Hned u dun samozřejmě nechyběl stánek s občerstvením a půjčovnou prknem, které stáli asi třikrát tolik, než jste si je mohli koupit nebo jinde půjčit. My, naštěstí již vybavení menším surfovacím prknem jsme se vyplazili na opravdu strmou písečnou dunu, kde jsme nabrali dech, ulehli na prkno a jeli dolů. My jsme si zjistili, jak je nejlepší na prkně jet, nejrychleji a bez toho aby vám do obličeje vál písek. Někteří „chudáci“ to ale nevěděli a tak to po první jízdě vzdali. Jelikož nás nikam čas, ani písek, netlačil, jsme tam byli asi hodinu a stále jezdili a samozřejmě zkoušeli i jinak než z leže, normálně na stojáka, až do chvíle, než jsme začali házet celkem bolestivé držkopády, pak jsme usoudili, že je lepší radši odejít. Ale byla sranda.
48 fotek, 27.2.2015, 3 379 zobrazení, 1 131 komentářů | cestování, dokumenty, lidé, města
"nevíte, proč demonstrovali?"
ptala jsem se číšníka
"nevim, v Římě se každej den proti něčemu demonstruje"

...nekecal, během tří celých dnů (cestovací okrajové nepočítaje) jsme potkali každej den jednu demonstračku...máte kliku, fotila jsem jen tuhle...
86 fotek, 18.1.2015, 91 001 zobrazení, 18 komentářů | lidé, zábava

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron